TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ

TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENLERİN RESMİ PAYLAŞIM PLATFORUMU

Giriş yap

Şifremi unuttumArama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ANTALYA/ELMALI İÇİN ELEMAN ALIMI
C.tesi Ara. 06, 2014 12:39 pm tarafından XaLo

» 3 YIL DENEYİMLİ TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ
C.tesi Ara. 06, 2014 12:37 pm tarafından XaLo

» Merhaba Arkadaşlar
C.tesi Ara. 06, 2014 6:58 am tarafından Musa ŞAHBAZ

» tablocu hizmet puanı
Cuma Ekim 19, 2012 7:52 pm tarafından kaplan87

» TANIŞMA FASTLI
Çarş. Mart 21, 2012 5:32 am tarafından ilker1980

» En Önemli Mevzu ,Sendika
Perş. Mart 01, 2012 9:26 pm tarafından Tradesman

» Tm İşletme Teknisyeni Alımı İstanbul
Ptsi Şub. 06, 2012 10:26 am tarafından yunusemre

» CUMHURBAŞKANINA SORALIM MI???
Cuma Ocak 20, 2012 7:49 pm tarafından tkn_0841

» Ttttttttttttttttttttttttttttttttttt
Cuma Ocak 20, 2012 7:42 pm tarafından tkn_0841

Haberler
Hava Durumu
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 12 kişi C.tesi Şub. 11, 2017 2:54 pm tarihinde online oldu.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

T.E.İ.AŞ ÖZERKLEŞME YOLUNDA

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 T.E.İ.AŞ ÖZERKLEŞME YOLUNDA Bir Paz Ocak 30, 2011 8:30 am

Gökhan


Admin
Elektrik iletimi özerkleşiyor ihale süreci kısalacak

28/09/2010 2:00 HABER TARİHİANKARA - Enerji piyasasında yaşanan özelleştirme rüzgârı elektrik iletim yönetiminde de özerk yapıyı tetikledi. Elektrik piyasasında hem üretim hem de dağıtımda özelleştirmenin ardından iletim piyasası da özerkleştirilecek. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) teşkilat kanununda yapacağı değişiklikle elektrik iletiminin ‘özerk’ bir üst kurulu oluşturacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın talimatı ile harekete geçen TEİAŞ, üretim ve dağıtım piyasasındaki özelleştirmenin ardından kamunun iletimde yerinin siyasetten bağımsız özerk bir yapıya kavuşturmak için kolları sıvadı. Radikal Gazetesi’ne konuşan TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, “Özelleştirilmiş bir piyasanın içinde bizim kamu şirketi olarak kalmamız doğru olmayacak. Şu anda bir mevzuat çalışmamız var. Bu düzenleme ile istihdamı da bünyemizde tutmayı sağlayacağız” dedi.

‘İhalelerde gecikme oluyor’
Söz konusu yasal değişiklikle bürokratik engellerin önüne geçeceklerini belirten Yıldır, “Elektrik piyasasında hem üretimde hem de dağıtımda özel sektörün yer aldığı bir yapılanma oluştu. Bu sistemin içinde TEİAŞ’ın bu yapı ile durması olamaz. Ayrıca yapılacak düzenleme ile TEİAŞ yine devletin bir kurumu olacak. 657 sayılı devlet memurları kanunu doğrultusunda personel istihdam ediliyor. İstihdamımıza yönelik daha bilgili insanların burada kalması gerekiyor. Özel sektöre kaçışları engellememiz lazım. Bunun yanı sıra biz Kamu İhale Kurumu Kanunu doğrultusunda ihalelere yönelik sürenin uzun olmasından dolayı çok şikâyet alıyorduk. Artık ihale süreçleri de kısa sürecek” dedi.

‘Vatandaşı etkilemeyecek’
Kurumun ‘özerk’ bir yapıya kavuşmasının vatandaşı etkilemeyeceğinin altını çizen Yıldır, yeni düzenleme ile elektrik borsası olarak bilinen Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’nin de ayrı bir yapılanmaya kavuşacağını bildirdi. PMUM, özel sektörden ‘fiyat teklifleri’ ile elektrik alımını içeriyor.
TEİAŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen lisans alma ve lisans bedellerini Kurum’a ödemek ve alacağı lisans hükümleri uyarınca faaliyet gösteriyor. Elektrik iletimi ve yük dağıtımı ile ilgili faaliyetleri verimlilik ve kârlılık ilkelerine göre Teşekkül bünyesinde gerçekleştirmek üzere, kurulması öngörülen yeni iletim tesislerinin etüd ve planlamasını yapmak, buna bağlı olarak gerekli tesislerin yatırım programına alınarak, yapılmasını sağlamak, mevcut ve kurulacak tesisleri işletmek, bakım-onarım ve rehabilitasyonunu yapmak ve gerektiğinde bu fonksiyonlarını yerine getirmek üzere hizmet satın alıyor.
Elektrik enerjisi talep tahminlerini esas alarak ve dağıtım şirketlerince hazırlanan talep tahminlerini de değerlendirerek üretim kapasite projeksiyonunu hazırlayıp kurul onayına sunuyor. Elektrik iletim tesislerinin yapılmasında ve işletilmesinde gerçek ve tüzel kişilerle işbirliği yapıyor.

http://tablocu.yetkinforum.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz