TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ

TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENLERİN RESMİ PAYLAŞIM PLATFORUMU

Giriş yap

Şifremi unuttumArama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ANTALYA/ELMALI İÇİN ELEMAN ALIMI
C.tesi Ara. 06, 2014 12:39 pm tarafından XaLo

» 3 YIL DENEYİMLİ TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ
C.tesi Ara. 06, 2014 12:37 pm tarafından XaLo

» Merhaba Arkadaşlar
C.tesi Ara. 06, 2014 6:58 am tarafından Musa ŞAHBAZ

» tablocu hizmet puanı
Cuma Ekim 19, 2012 7:52 pm tarafından kaplan87

» TANIŞMA FASTLI
Çarş. Mart 21, 2012 5:32 am tarafından ilker1980

» En Önemli Mevzu ,Sendika
Perş. Mart 01, 2012 9:26 pm tarafından Tradesman

» Tm İşletme Teknisyeni Alımı İstanbul
Ptsi Şub. 06, 2012 10:26 am tarafından yunusemre

» CUMHURBAŞKANINA SORALIM MI???
Cuma Ocak 20, 2012 7:49 pm tarafından tkn_0841

» Ttttttttttttttttttttttttttttttttttt
Cuma Ocak 20, 2012 7:42 pm tarafından tkn_0841

Haberler
Hava Durumu
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 12 kişi C.tesi Şub. 11, 2017 2:54 pm tarihinde online oldu.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Paz Mart 06, 2011 6:47 pm

bozüyük tolga


KÜTAHYA BÖLGE DE 5 trafo merkezi olarak (YAKLAŞIK 20 teknisyen) ESKİ YÜKLENİCİ FİRMAMIZ ERDO nun TAZMİNATLARIMIZI SÖZLEŞME BİTİMİNDE VERMEMESİ ÜZERİNE TEİAŞ A MAHKEME AÇTIK. MAHKEMEYİ KANUNDA BELİRTTİĞİ ÜZERE DREK ANA FİRMA GÖRÜNEN TEİAŞA AÇTIK. DAVA DİLEKÇEMİZDE GENEL OLARAK; 1- TAZMİNATLARIMIZIN HESAPLANARAK TARAFIMIZA ÖDENMESİ 2- GEÇMİŞE YÖNELİK ÇALIŞTIĞIMIZ 5 YILDA BORDROLARIMIZDAKİ DAKİ LEHİMİZE OYNAMALARDAN DOĞAN ALACAKLARIMIZIN TARAFIMIZA ÖDENMESİ YER ALIYOR. BAŞIMIZA BİRŞEY GELMEDEN DAVALAR BİTERSE AVUKATLAR HER BİR 5 YIL ÇALIŞMIŞ TEKNİSYENİN 10-15 bin ( faizleri ile beraber) ALABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR. TABİ BİZLER SON 1.5 YILDIR 3-5 bine RAZI İDİK AMA KİMSE ARKAMIZDA OLMAYINCA HAKKIMIZI HUKUKİ YOLLA ARAMAK ZORUNDA KALDIK. MECBUR BIRAKILDIK........ DAHA 1. CELSELER BUGÜNLERDE YAPILIYOR. SANIRIM 2 YILDAN ÖNCE de BİTMEZ. NAPALIM DOSTLAR Y A P A C A K BİRŞEY YOK. OLURDA SÜRECİ MERAK EDEN VEYA BENZER DURUMDA OLAN ARKADAŞLAR VAR İSE HEP BERABER PAYLAŞALIM.

2 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Ptsi Mart 07, 2011 6:45 pm

Tradesman


Admin
Mahkeme burada Teiaş ı yargılayacaktır.
İş KANUNUNA göre Teiaş bizleri muvazaalı iş sözleşmesiyle çalıştırmaktadır.
Mahkeme bütün haklarınızı sizi Teiaş işçisi kabul ederek verecektir.Yani şirketin verdiği maaş üzerinden değil Teiaşın kendi işçilerine ödediği maaş üzerinden haklarınızı alacaksınız.
Daha da önemlisi sizlerin şirketin değil Teiaşın asıl işçileri olduğuna karar verecek ve Teiaşla şirket arasında ki sözleşmeyi iptal edecektir.
Bu dava hepimizi ilgilendiriyor.

3 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Ptsi Mart 07, 2011 11:33 pm

açkartla


ÜYE
ÜYE
hayırlı olsun inşallah sıkıntısız bir süreç geçirirsiniz.
kaç kişi mahkemeye veren ayrı ayrı davalarmı yoksa hep berabermi...

özkan28


açkartla demiş ki:hayırlı olsun inşallah sıkıntısız bir süreç geçirirsiniz.
kaç kişi mahkemeye veren ayrı ayrı davalarmı yoksa hep berabermi...

5 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Salı Mart 08, 2011 12:38 pm

akduman


SLM ARKADAŞLAR TOLGA ABİNİN DEDİĞİ GİBİ ESKİ ŞİRKETİMİZ BİZLERİN SÖZLEŞME BİTİMİNDE TAZMİNATLARIMIZI ÖDEMEYİP VE FİRMADANDA YETKİLİ ŞAHISLARA ULAŞAMAMIZ NEDENİ İLE BU KONUDADA TEİAŞA MUHTELİF ZAMANLARDA YAZMIŞ OLDUĞUMUZ DİLEKÇELERDEDE BELİRTELREK TEİAŞA HALİMİZİ ARZ ETMEYE ÇALIŞTIK VE ASIL İŞVEREN TEİAŞIN OLDUĞUNU ANLATMAYA ÇALIŞTIK AMA GALİBA ANLATAMADIK BU YÜZDEN HAKKIMIZI KANUNİ YOLDAN ARADIK VE MAHKEME SÜRECİMİZ BAŞLADI. TABİ BU SÜREÇ İÇERİSİNDE BAZI SIKINTILAR BAŞIMIZA GELECEĞİNİDE BİLİYORUZ.İNŞALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN. TABLOCU ARKADAŞLARIMIZDAN TEK DİLĞİMİZ ARKAMIZDA OLSUNLAR ÇÜNKİ BU DAVA BÜTÜN TABLOCU ARKADAŞLARIDA İLGİLENDİRİYOR EMSAL TEŞKİL EDECEK.

6 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Çarş. Mart 09, 2011 12:23 pm

termo


yürüdüğünüz bu yolda başarılar arkadaşlar sizin başarınız hepimizin başarısı olucaktır.buradanda süreçle ılgılı bılgı verırsenız sevınırız, diğer arkadaslardanda tememnim bu davaya kayıtsız kalmamalarıdır bu dava hepimizi ılgılendırıyor.ınsallah yukardan bırılerıde bunun farkına varırda bu işlere ya bi çeki düzen verır yada bu özelleştırme saçmalığına son verır kanun zaten yanımızda ama bakalım bu dava sonucu neler doğuracak,son cümlem hakkını korkusuzca arayan bu arkadaslarımı yürekten kutluyorum allahım bu arkadaşlarımızı yalnız bırakmasın utandırmasın. sonuc hepimizin BAŞARISIDIR!!!!!!!!!!!!

şıpşıp


bozüyük tolga demiş ki:KÜTAHYA BÖLGE DE 5 trafo merkezi olarak (YAKLAŞIK 20 teknisyen) ESKİ YÜKLENİCİ FİRMAMIZ ERDO nun TAZMİNATLARIMIZI SÖZLEŞME BİTİMİNDE VERMEMESİ ÜZERİNE TEİAŞ A MAHKEME AÇTIK. MAHKEMEYİ KANUNDA BELİRTTİĞİ ÜZERE DREK ANA FİRMA GÖRÜNEN TEİAŞA AÇTIK. DAVA DİLEKÇEMİZDE GENEL OLARAK; 1- TAZMİNATLARIMIZIN HESAPLANARAK TARAFIMIZA ÖDENMESİ 2- GEÇMİŞE YÖNELİK ÇALIŞTIĞIMIZ 5 YILDA BORDROLARIMIZDAKİ DAKİ LEHİMİZE OYNAMALARDAN DOĞAN ALACAKLARIMIZIN TARAFIMIZA ÖDENMESİ YER ALIYOR. BAŞIMIZA BİRŞEY GELMEDEN DAVALAR BİTERSE AVUKATLAR HER BİR 5 YIL ÇALIŞMIŞ TEKNİSYENİN 10-15 bin ( faizleri ile beraber) ALABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR. TABİ BİZLER SON 1.5 YILDIR 3-5 bine RAZI İDİK AMA KİMSE ARKAMIZDA OLMAYINCA HAKKIMIZI HUKUKİ YOLLA ARAMAK ZORUNDA KALDIK. MECBUR BIRAKILDIK........ DAHA 1. CELSELER BUGÜNLERDE YAPILIYOR. SANIRIM 2 YILDAN ÖNCE de BİTMEZ. NAPALIM DOSTLAR Y A P A C A K BİRŞEY YOK. OLURDA SÜRECİ MERAK EDEN VEYA BENZER DURUMDA OLAN ARKADAŞLAR VAR İSE HEP BERABER PAYLAŞALIM.

8 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Perş. Mart 10, 2011 12:57 am

marazlim67

avatar
ÜYE
ÜYE
akduman demiş ki:SLM ARKADAŞLAR TOLGA ABİNİN DEDİĞİ GİBİ ESKİ ŞİRKETİMİZ BİZLERİN SÖZLEŞME BİTİMİNDE TAZMİNATLARIMIZI ÖDEMEYİP VE FİRMADANDA YETKİLİ ŞAHISLARA ULAŞAMAMIZ NEDENİ İLE BU KONUDADA TEİAŞA MUHTELİF ZAMANLARDA YAZMIŞ OLDUĞUMUZ DİLEKÇELERDEDE BELİRTELREK TEİAŞA HALİMİZİ ARZ ETMEYE ÇALIŞTIK VE ASIL İŞVEREN TEİAŞIN OLDUĞUNU ANLATMAYA ÇALIŞTIK AMA GALİBA ANLATAMADIK BU YÜZDEN HAKKIMIZI KANUNİ YOLDAN ARADIK VE MAHKEME SÜRECİMİZ BAŞLADI. TABİ BU SÜREÇ İÇERİSİNDE BAZI SIKINTILAR BAŞIMIZA GELECEĞİNİDE BİLİYORUZ.İNŞALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN. TABLOCU ARKADAŞLARIMIZDAN TEK DİLĞİMİZ ARKAMIZDA OLSUNLAR ÇÜNKİ BU DAVA BÜTÜN TABLOCU ARKADAŞLARIDA İLGİLENDİRİYOR EMSAL TEŞKİL EDECEK.


ARKADAŞIM SİZİN VE SİZLER GİBİ OLAN ÇALIŞANLARIN MADURİYETLERİNİ GÖRÜNCE..İNSAN İSTEMEDENDE OLSA AĞZINDAN KÖTÜ LAF KAÇIRIYOR...BU NEBİÇİM BİR ÇELİŞKİDİR ANLAMADIN..İŞVERENLERE GÖRE İŞÇİ ŞİRKETİN GÖZÜNDE SADECE ÜZERİNDEN GEÇİNİLEN KÖLE MUAMELESİ GÖRÜYOR...BİZ ÇALIŞANLAR ZATEN KIT KANAAT GEÇİNİP DURURKEN KIDEM TAZMİNATLARIMIZIN HAYALİNİ KURARKEN BU ...nokta nokta ŞİRKETLER NEDEN BU ÜCRETİ VERMEKTEN KAÇINIRLAR ANLAMAM..ASLINDA ŞİRKETLERİN MANTIĞI SADECE EN ASKERİ SÖZLEŞME ŞARTLARDA ÇALIŞANINI ÇALIŞIRMAK...DİĞER HİÇ BİR HAKKINI VERMEMEK ÜZERİNE ALINAN UCUZ İHALELER.. SONUÇTA: NE KIDEM TAZMİNATI , NE MESAİ , NE YILLIK İZİNLER NE HAKETTİĞİN RESMİ TATİL ÇALIŞTILARI HİÇÇÇÇÇ BİRİNİ VERMEMESİ ...

KONU BİRAZ DAĞITTIM BİLİYORUM BİZİM ESKİ ŞİRKET HER 5 SENEDE BİR KIDEM TAZMİNATINI VERDİ..BU TAZMİNATI VEREN ŞİRKETT ÇOKMU ZENGİN YOK SADECE HAKKKI,, HUKUKU VİCDANI OLAN ,BİLEN BİR ŞİRKET YÖNETİMİ FELSEFESİ SADECE....... ŞİMDİ BU ESKİ ŞİRKET YENİ İHALEYİ ALAMADI..YADA ALDIRMADALIR...ÇÜNKÜ İÇERDE İHALEDE DÖNEN DOLAPLARI BURDA ANLATAMAM...AMA MİNAREYİ ÇALAN KILIFI HAZIRLAR.DİYEBİLİRİM...Hoşçakalın....

9 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir C.tesi Mart 12, 2011 6:42 pm

hunter


Tradesman demiş ki:Mahkeme burada Teiaş ı yargılayacaktır.
İş KANUNUNA göre Teiaş bizleri muvazaalı iş sözleşmesiyle çalıştırmaktadır.
Mahkeme bütün haklarınızı sizi Teiaş işçisi kabul ederek verecektir.Yani şirketin verdiği maaş üzerinden değil Teiaşın kendi işçilerine ödediği maaş üzerinden haklarınızı alacaksınız.
Daha da önemlisi sizlerin şirketin değil Teiaşın asıl işçileri olduğuna karar verecek ve Teiaşla şirket arasında ki sözleşmeyi iptal edecektir.
Bu dava hepimizi ilgilendiriyor.

Gittiğiniz bu yolda hepinizi yürekten tebrik ederim.Ama sizi bu yoldan döndürmek için her türlü çirkefliği yapacaklarına eminim devam edersenizde büyük bi ihtimalle işten cıkarılacaksınız çoğu bölgenin yaptığı aynı kuzu gibi adam istiyorlar çalışanların yoksa çıkartıyorlar umarım inşallah dilediğiniz gibi olur

10 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Paz Mart 13, 2011 12:51 am

kita


ÜYE
ÜYE
EVET ARKADAŞLAR MALESEF BU DAVA NEDENİYLE KOSKOCA GRUP MÜDÜRÜ TARAFINDAN İŞTEN ATILMA TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYA KALDIK.GEREKÇE İSE KENDİ ÇALIŞANININ BAŞININ YANMAMASI.BİZ KİMİN ÇALIŞANIYSAK?

11 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Çarş. Mart 16, 2011 6:42 pm

avci


arkadaşlar bende teiaş ve şirketi birlikte mahkemeye verdim.gelecek ay duruşmalar başlıyacak.ayrıca iş müfettişlerine de konuyu aksettirdm bana verdikleri cevap iş mahkemesi çözer dediler.herkes için en hayırlısı olsun.
ama mahkemeler arttıkça kazanan biz olacağız bunu bilelim.

12 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Salı Ağus. 16, 2011 4:17 pm

termo


bu davayla ılgılı bı gelısme varmı????uzun zamandan berı sıteye gıremıyoduk yenı farkettık

13 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Çarş. Ağus. 17, 2011 9:53 am

Tradesman


Admin
Avcı kardeşim İş müfettişleri işten kaçmış.Sana tavsiyem sözlü olarak değil,iş yerinin bağlı olduğu Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne dilekceyle başvurman.Dilekcede 4857 sayılı İş Kanununa ve "Alt İşveren Yönetmeliği"ne aykırı olarak muvazaalı iş sözleşmesiyle çalıştırılıyorum diye belirtirsen anlar onlar.İş müfettişlerinin bizleri asıl işçi olarak tespit yetkisi var.Ancak buna işveren 6 gün içerisinde itiraz ederse olay mahkemeye yansır.Ama sonuç değişmez.

Tehdit edilen arkadaşlara gelince.O gurup müdürü boyundan büyük işlere girmiş.Ona ne oluyormuş.Teiaş babasının şirketimiymiş.O sadece bizim gibi Teiaşta çalışan bir zat.Kendsini de mahkemeye vereceğinizi söyleyin susar.
Dava açan arkadaşlara bir tavsiyem de sendika genel merkeziyle irtibata geçmeleridir.Çünkü bu konu sendikanın mutlaka ilgisini çekecektir.Hatta imkan varsa üye olabilirsiniz ve mahkeme masraflarınıda sendika karşılayabilir.Bu aralar tam zamanıdır.

Sendika yüzünden işten atıldık diyerek ön yargılı davranmayın arkadaşlar.Sendika asla çalışan işçinin işten atılmasını istemez.
Son olarak şunu unutmayın arkadaşlar.Bizler yasal olarak Teiaşın ASIL (KADROLU ) işçileriyiz.KADROLU İŞÇİLERİNİ İŞTEN ÇIKARMA ŞARTLARI NEYSE ,BİZİ İŞTEN ÇIKARMA ŞARTLARIDA AYNIDIR.

14 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Cuma Ağus. 26, 2011 3:09 am

vahid


Allah yardımcınız olsun .Zor bir süreç inşaallah kazanırsınız.Ben haziran ayında işi bıraktım.şirketten 5 senelik tazminat olarak 9200 tl aldım.inşaallah sizde kazanırsınız.

15 Geri: TEİAŞ I MAHKEMEYE VERDİK Bir Paz Kas. 13, 2011 1:37 am

tkn_0841


arkadaşlar uzun zamandır girmiyordum siteye bir ara da yanlış hatırlamıyorsam siteye erişim yasaklandı dns ayarı yaptık düzeldi fakat en son siteye erişimde problem vardı. arkadaşlar mahkeme sonucu veya gidişatı konusunda bir bilgi varmı veya bir gelişme?? herkese inkitasız vardiyalar.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz